Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Spowodował wypadek autokaru, rannych zostało 30 osób. Teraz stanie przed sądem

Facebook Twitter

Za nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym odpowie przed sądem 51-letni kierowca ciężarówki. Latem ubiegłego roku na DK1 w podczęstochowskich Bogusławicach doprowadził do wypadku z udziałem autokaru, który wiózł 30-cioro Ukraińców.

Teraz akt oskarżenia prokuratura skierowała do częstochowskiego sądu:

W wyniku zdarzenia kierowca autobusu odniósł ciężkie obrażenia ciała zagrażające jego życiu a 28 obywateli Ukrainy doznało złamań i stłuczeń różnych części ciała. Zniszczeniu uległo także mienie o wartości około 1 mln 200 tys. w postaci pojazdów, przewożonego towaru, rzeczy osobistych oraz infrastruktury drogowej.

Sprawca wypadku tłumaczył się podczas przesłuchania dezorientacją na drodze, zator na DK1 spowodowała bowiem budowa na autostradzie A1. Biegli wykazali jednak, że ciągnik z naczepą jechał z nadmierną prędkością:

Prokurator przedstawił Bernardowi S. zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym która zagrażała życiu i zdrowiu wielu osób. Bernard S. przyznał się do popełnienia tego przestępstwa oraz wyjaśnił, że bezpośrednio przed wydarzeniem zauważył w lusterku język ognia i usłyszał wystrzał. Miało to odwrócić jego uwagę i skutkować najechaniem na autobus. Przestępstwo nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat

– szczegóły wypadku i przygotowanego aktu oskarżenia przybliżał prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj