Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Spotkania z literaturą, sztuką i muzyką. OPK poleca się na weekend

Facebook Twitter

Częstochowa znów żyje kulturą, szczególnie w wiosenno-letnim sezonie, po odwołaniu stanu pandemii. W weekend możemy uczestniczyć w proponowanych wydarzeniach Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater. To spotkania z literaturą, sztuką i muzyką.

fot facebook.com/opkgaudemater

Dyrektor Robert Jasiak zaprasza na piątkowy (20.05.) wieczór:

Robert Jasiak: Zaczynamy literacko. Będzie to spotkanie poetyckie promujące najnowszy tom Marcina Zegadło. Częstochowianin, bardzo mocne nazwisko, rozpoznawalne na całej mapie naszego kraju, bo jest to również felietonista i obserwator życia codziennego i postać na pewno znana i barwna, nie tylko jako poeta, ale również kreatywny pisarz udzielający się w mediach społecznościowych. Zapraszam, bo na pewno będzie dużo dobrej poezji.

fot. gaudemater.pl

Piątkowy wieczór literacko rozpoczyna się o godz. 19:00. W sobotni wieczór o tej samej porze wernisaż nowej malarskiej wystawy w sali ośrodka przy Dąbrowskiego 1:

Robert Jasiak: Będziemy mieć otwarcie, Anna Szumigaj-Badziak. Ona przedstawi swoje najnowsze prace. Cała wystawa nosi tytuł „Struktura form”. Warto też wspomnieć, że była finalistką konkursu organizowanego przez Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater Biennale Miniatury i właśnie to takie wyróżnienie, żeby mogła również pokazać swoje prace. Warto przyjść zobaczyć i zagłębić się. Nasze wystawy można oglądać bezpłatnie.

Dyrektor w Gaude Mater Robert Jasiak dodaje, że wystawa będzie dostępna też w kolejnych dniach. Polecamy.

fot. gaudemater.pl

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023