Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sportowy weekend pod znakiem siatkówki, ale nie tylko

Facebook Twitter

Przed nami kolejny sportowy weekend, mimo pandemii koronawirusa rozgrywki ligowe są kontynuowane. Organizatorzy poszczególnych zawodów pilnują aby przestrzegany był reżim sanitarny. Niestety mecze rozgrywane są nadal bez udziału i dopingu kibiców. Zmagania sportowców będzie jednak można zobaczyć w internecie.

A za kogo będziemy w ten weekend trzymać kciuki?

Ten weekend jest dosyć okrojony, ponieważ tylko są trzy wydarzenia sportowe. Zaczyna się w piątek o godz. 19:30 w Hali Polonia, będzie można obserwować, na pewno online będzie można obserwować zmagania w 2. lidze Śląskiej Piłki Siatkowej Kobiet. Tutaj siatkarki AZSu Częstochowa zmierzą się MOSiRem Zabrze. Warto podkreślić, że siatkarki AZSu obecnie zajmują pierwsze miejsce i sztab trenerski oraz prezes klub AZS Politechniki Częstochowskiej mają aspiracje, aby awansować w przyszłym sezonie do 1. Ligi Śląskiej

– zapowiada to spotkanie Marcin Dobrzański główny specjalista w Referacie Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta. W ten weekend o kolejne ligowe punkty powalczą także siatkarze I ligowego Norwida.. Częstochowianie zmierzą się z drużyną BESTIOS Białystok. To Exact Systems Norwid jest faworytem tego spotkania:

Aktualnie Norwid Częstochowa zajmuje miejsce 4, natomiast Białystok miejsce 14, ale myślę, że będzie to również fajne spotkanie. Miło będzie na pewno w Częstochowie gościć trenera Piotra Łukę, który jak wiemy kiedyś reprezentował barwy częstochowskiego AZSu, kiedy to AZS był w tej najwyższej lidze oraz przez pewien czas też prowadził drużynę AZSu Częstochowa jak trener, także jest to godne uwagi spotkania, które też oczywiście będzie można obserwować w internecie. 

Mecz rozpocznie się w sobotę (20.02) o godz. 17.00 w hali przy ul. Jasnogórskiej. Godzinę później, o 18.00 w Hali Polonia o punkty powalczą koszykarze:

AZS Częstochowa będzie podejmować Bozzę Kraków. Tutaj zawodnicy mają szansę, aby załapać się jeszcze do play-offów, także też na pewno będą się bardzo sprężać, aby to spotkanie wygrać i aby podnosić się w tabeli. 

Wydarzeniem weekendu są finały Mistrzostw Śląska Juniorów w piłce siatkowej. Czy tytuł mistrzowski zdobędą siatkarze ECO Team AZS Stolzle Częstochowa? Pierwsze inauguracyjne spotkanie odbyło się w środę (17.02) – częstochowianie 3:0 wygrali z BBTS-em Włókniarz Bielsko Biała. W piątek (19.02.) o 18.00 akademicy zmierzą się z drugą drużyną Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, w sobotę (20.02) AZS rozegra mecz z UKS1 Jaworzno. Najważniejsze spotkanie czeka częstochowian w niedzielę (21.01) wtedy ok godz. 13.00 AZS zmierzy się z pierwszą drużyną Jastrzębskiej Akademii Talentów. Trzymamy kciuki..

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj