Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sportowo i charytatywnie, czyli III edycja Sztacheta Trail Running & Nordic Walking. Odwiedźcie Łysiec 26 maja

Facebook Twitter

Pobiegnij, pomaszeruj, aby pomóc w rehabilitacji dwójki chłopców. 26 maja w miejscowości Łysiec z gminie Starcza, ponownie będzie można podjąć biegowe wyzwania w III edycji imprezy "Sztacheta Trail Running & Nordic Walking".

Sztacheta Trail Running & Nordic Walking
fot.fb/Sztacheta Trail Running

Sztacheta Trail Running & Nordic Walking

W tym roku na uczestników czekają też nowości, a pokonać można nawet dystans półmaratonu:

Katarzyna Tulejko: Dołożyliśmy ultra dystans dla naprawdę wyjątkowych osób. W nocy o północy z soboty na niedzielę, czyli z 25 na 26 maja. Kolejnym dystansem będzie tradycyjny nasz 6-godzinny, ten będzie startował o godzinie 7.00 rano w niedzielę. Każdy może się zmierzyć ze swoim pierwszym półmaratonem u nas, też taki dystans będzie.

W programie nie zabraknie też dystansów dla tych, którzy traktują bieganie bardziej rekreacyjnie, mówi Katarzyna Tulejko, jedna z organizatorek sportowo-charytatywnego wydarzenia. Najważniejsza jest niesiona przy tej okazji pomoc:

Katarzyna Tulejko: Dla tych, którzy naprawdę nie chcą się zbyt zmęczyć, jest jedna pętla 7-kilometrowa i tutaj właśnie warto dodać, że wszystkie dystanse będą kręcone niejako na tej 7-kilometrowej pętli i oczywiście oprócz tych dystansów, będzie skrócony symboliczny dystans dla dzieciaków. Każdy, kto biegnie i nie biegnie, może nas wesprzeć, tę naszą akcję, tę naszą zbiórkę. Natomiast na samej imprezie z soboty na niedzielę będziemy mieć swoje puszko, będą kody QR, można bezpośrednio zrobić zasilenie.

Zapisać możemy się jeszcze do 23 maja. Kolejny raz „Sztacheta Trail Running & Nordic Walking”, jak co roku ma być formą finansowego wsparcia dla potrzebujących:

Katarzyna Tulejko: Poprawienie jakości życia albo nawet rozwijanie pasji, jak w przypadku naszego pierwszego podopiecznego Franka, który naprawdę świetnie się rozwija, natomiast bardzo wzruszająca sytuacja nas spotkała po zeszłorocznej sztafecie, kiedy mama Franka zaproponowała, aby dołączyć jeszcze jedno dziecko do pomocy. Padło na pięcioletniego Wojtusia z Sosnowca, który bardzo potrzebuje również naszego wsparcia i mimo, że jest to dziecko nie z naszej okolicy, to jednak łączy ich wózek, łączy ich wspólna rehabilitacja i w tym roku będziemy pomagać już dwójce dzieci.

Cały dochód z biegu zostanie przeznaczony na wsparcie i leczenie dwójki dzieci, dodaje Katarzyna Tulejko.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj