Sportowe podsumowanie weekendu

Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze Rakowa. Częstochowianie w trudnym wyjazdowym meczu pokonali Kotwicę Kołobrzeg 5:3. Było to piąte kolejne zwycięstwo z rzędu ekipy trenera Krzysztofa Kołaczyka. Raków inkasując 3 punkty awansował na 2. miejsce w tabeli II ligi.

Kolejnym rywalem czerwono-niebieskich będzie Okocimski KS Brzesko. Dodajmy, że przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibice uczcili pamięć ofiar piątkowego zamachu w Paryżu.

Przegrana Skry w 15. kolejce III ligi. Mimo atutu własnego boiska, lepiej grali faworyci tego spotkania piłkarze Odry Opole. Lider rozgrywek już w 13 minucie objął prowadzenie, wynik na 2:0 goście podwyższyli w 89 minucie. Częstochowianie po tym meczu zajmują 6 miejsce w tabeli. Była to ostatnia kolejka spotkań rundy jesiennej. W weekend grały także siatkarki częstochowianki.  Po wygranej z Sokołem Katowice 3:1, tym razem zawodniczki Pawła Kapicy przegrały na własnym parkiecie z Olimpią Jawor 0:3. Poszczególne partie kończyły się do 20:25, 19:25, 18:25. Kolejny mecz w II lidze rozegrali także siatkarze Norwida. Exact Systems pokonał LKPS Borowno 3:0.