Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sportowe dotacje podzielone przez miasto. Czy żużel jest lepiej dotowany niż piłka?

Facebook Twitter

Miasto ogłosiło wyniki otwartych konkursów ofert na realizację w tym roku zadań sportowych. Rozdzielono blisko 4 mln zł dotacji przeznaczonych na szkolenie dzieci i młodzieży oraz 1 mln zł na organizację i udział w zawodach.

fot. Pixabay

Największym beneficjentem konkursów są „częstochowskie lwy”. Z tegorocznej puli na szkolenie Włókniarz otrzyma aż 580 tys. zł. Natomiast do Rakowa, czyli do Wicemistrzów Polski i zdobywców Pucharu i Super Pucharu Polski trafi 130 tys. zł. Czy w tej sytuacji klub piłkarski z Limanowskiego może czuć się pokrzywdzony? Magistrat wyjaśnia, że nie.

Otóż wysokość przyznanych w 2022 roku dotacji odpowiada dokładnie wysokości dotacji ubiegłorocznej po odjęciu kwoty, która w ramach dotacji przeznaczana była rokrocznie na pokrycie przez RKS Raków kosztów wynajmu od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miejskiego stadionu piłkarskiego Raków, na potrzeby szkoleniowo-treningowe.

Mimo mniejszego dofinansowania na szkolenie, Raków dostanie większą kasę w ramach promocji miasta poprzez sport

– dodaje rzecznik UM Włodzimierz Tutaj. To kwota o 200 tys. zł wyższa:

Jednocześnie warto przypomnieć, że w trakcie ostatniej sesji radni miasta Częstochowy zwiększona została kwota przeznaczona na realizację w obecnym roku promocji miasta poprzez sport, której beneficjentem będzie m.in. klub promujący miasto poprzez piłkę nożną

– dodaje rzecznik magistratu Włodzimierz Tutaj.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj