Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sporo przypadków łamania obostrzeń, działający stacjonarnie restauratorzy i nagminne nienoszenie maseczek

Facebook Twitter

Powtarzają się przypadki łamania obowiązujących obostrzeń. W Częstochowie interwencje mundurowych dotyczą braku maseczek na twarzach w miejscach publiczych, ale też kontrole ujawniły nieprawidłowości w gastronomii czy w punktach usługowych.

fot. Pixabay

Zgłoszeń było sporo tylko w przeciągu ostatniego tygodnia:

Od 20.03 policjanci z Częstochowy pouczyli 14 osób za brak maseczki zakrywającej usta i nos, 184 osoby zostały ukarane mandatami za to wykroczenie, natomiast w stosunku do 19 osób został skierowany wniosek o ukaranie przez sąd. Dodatkowo policjanci przeprowadzili również kontrolę obiektów otwartych, usługowych, które w myśl rozporzędzenia nie powinny być otwarte i oferować jedzenia na miejscu klientom.

Jak mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej policji, obostrzeń rządu nie przestrzega nie tylko część restauratorów. Kontrole dotarły też do punktów handlowych i usługowych. Wnioski o ukaranie trafiły do Sanepidu:

W 10 przypadkach ujawnione zostały nieprawidłowości, 10 wykroczeń, skierowano 10 wniosków do sądu i również, co za tym idzie, do Państwowej Ispekcji Sanitarnej

– ostatnie przypadki łamania obostrzeń pandemicznych podsumowywała dla nas oficer prasowy częstochowskiej komendy Sabina Chyra-Giereś.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj