Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Spore inwestycje oświatowe w Kłobucku, a to jeszcze nie koniec

Facebook Twitter

Kłobuck podsumował swoje inwestycje w oświacie, główne prace udało się przeprowadzić w wakacje. Jak mówi burmistrz Jerzy Zakrzewski, najważniejszym celem było, aby uczniowie trafili do odświeżonych sal, mogli korzystać z nowego sprzętu czy odnowionego zaplecza sportowego.

Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski

Wyremontowano kuchnie z jadalniami dla uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mickiewicza oraz w Przedszkolu Gminnym nr 2 w Kłobucku.

Jerzy Zakrzewski:  Prace to standard w każde wakacje czy ferie (…). Udało nam się w przerwie wakacyjnej wykonać takie główne inwestycje jak dwa bloki żywieniowe. W części jest też doposażana jadalnia. Jadalnia była już po remoncie z wymianą instalacji, z wymianą posadzek, ścian i oczywiście nowoczesne urządzenia do przygotowywania posiłków. To jest dość poważny zabieg w infrastrukturę.

Każda z tych inwestycji kosztowała ponad 100 tys. zł.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Łobodnie powstało też nowe wielofunkcyjne boisko. Ważne aby gminne placówki oświatowe mogły za sprawą oferty, wyposażenia i warunków konkurować z tymi niepublicznymi, argumentuje włodarz Kłobucka.

Jerzy Zakrzewski: Za cel postawiłem sobie poprawę infrastruktury sportowej w szkołach. Budujemy boiska wielofunkcyjne. W tej chwili zostały nam jeszcze, jeżeli uda nam się zrealizować, bo złożyliśmy do Polskiego Ładu jeden kompleks sportowy przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamyku, dwa boiska wielofunkcyjne, czyli w Szkole nr 3 w Kłobucku oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Białej.

W pozostałych placówkach także były remonty w pomieszczenia szkolne, do tego nowe wyposażenie i pomoce naukowe. Prace remontowe dotyczyły też pozostałej szkolnej infrastruktury i otoczenia placówek.

Jerzy Zakrzewski: Już praktycznie odebraliśmy boisko wielofunkcyjne wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobodnie. Więc wszystkie szkoły będą miały boiska wielofunkcyjne. Te obiekty, które już są – czyli sale gimnastyczne – wymagają też kolejnych napraw, konserwacji, dbania.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023