Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Spółka Wiolinowa chce budować jednak bloki na Grabówce. 8 budynków dla ponad 600 rodzin

Facebook Twitter

Jest zezwolenie na budowę, o jakie ubiegała się państwowa spółka "Wiolinowa", która chce stawiać mieszkania na Grabówce. Wydane zostało urzędowe pozwolenie na budowę - planowanych jest 8 domów wielorodzinnych. Ciągle okoliczni mieszkańcy nie są zadowoleni z planów takiej rozbudowy w dzielnicy. 

fot. Pixabay

Osiedle bloków przy ul. Wiolinowej z przeznaczeniem dla ponad 600 rodzin to element rządowego programu „Mieszkanie plus”, do którego przymiarki trwają w Częstochowie już od kilku lat. Wcześniej przygotowano teren pod inwestycje i wycięto drzewa dla ponad 5 hektarowego obszaru. Również w tej sprawie na sesji Rady Miasta, dwa lata temu protestowała grupa zawiązana przez dotychczasowych mieszkańców Grabówki.

Częstochowscy radni przyjęli już wcześniej uchwałę o przygotowaniu planu zagospodarowania przestrzennego w okolicy ul. Wiolinowej. Sprawa budowy osiedla mozolnie posuwa się naprzód. Teraz magistrat wydał inwestorowi zezwolenie na budowę, zgodnie z prawem nie był w stanie zablokować planów państwowej spółki. Miasto planuje jednak przyjąć rozwiązania, które zablokują dalszą budowę bloków w tej dzielnicy. Grabówka prawie w całości zabudowana jest domami jednorodzinnymi.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj