Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Społeczna konsultantka ds. ochrony zwierząt apeluje: Nie strzelajmy w Sylwestra

Facebook Twitter

To co nas bawi może krzywdzić zwierzęta. Małgorzata Iżyńska, częstochowska radna, a zarazem społeczna konsultantka ds. ochrony zwierząt w Częstochowie apeluje - w noc sylwestrową powstrzymajmy się od odpalania fajerwerków i innych materiałów pirotechnicznych.

fot. Pixabay

To wszystko także w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Częstochowy:

Zwierzęta bardzo cierpią. Nasze schronisko odnotowuje wiele zagubionych piesków, które gdzieś się potem błąkają wystraszone petardami. Weterynarze również apelują o to, aby nie używać fajerwerków. Na Jurze jest ogromna ilość małych ośrodków jeździeckich. Myślę, że powinniśmy zmieniać trochę nasze tradycje i odstąpić od tego. Lepiej kupić karmę, lepiej zainwestować te pieniądze w fajniejszą zabawę, mimo iż fajerwerki są wyjątkowo urocze.

Do apelu dołącza się też Straż Miejska:

Przypomnę, że fajerwerki i wyroby pirotechniczne mogą być sprzedawane tylko osobom powyżej 18 lat. Jeśli sprzedawca sprzedaje osobie nieletniej fajerwerki, to popełnia przestępstwo. Jeżeli ujawniamy taki przypadek, to przekazujemy to na policję i policja prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie. Zróbmy tak, aby ten Sylwester, Nowy Rok był miło wspominany, żebyśmy się obudzili 1 stycznia po sylwestrowej zabawie i mogli sobie powiedzieć, że było bezpiecznie i spokojnie

– apelował Artur Kucharski z częstochowskiej Straży Miejskiej. Pamiętajcie nr do strażników 986 oraz alarmowy 112 które mogą się przydać.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023