Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Spływy kajakowe rzeką Wartą i bezpieczne, i wygodne

Facebook Twitter

Mowa o Warcie w Mstowie i odcinku Przełomu Mirowsko - Mstowskiego. Od jakiegoś czasu nie ma już tutaj żadnych przeszkód, udrożniono miejsce na wysokości dawnego młyna.

www.mstow.pl

Tras kajakowych w naszym regionie do wyboru mamy kilka: Wartą, Pilicą i Liswartą. Czyli wszystko w naszym najbliższym regionie. Bezpośrednio z Częstochowy – tutaj szlak zaczyna się przy deptaku na ul. Nadrzecznej- możemy wybrać trasę m.in. do Mirowa, Mstowa, Kłobukowic, Skrzydlowa i Rzek Małych; gdzie do Mirowa to 5- kilometrowy odcinek, a do Rzek Małych- już ponad 22- kilometrowa trasa. Warto się zdecydować, widoki cudne. Krajobraz różnorodny.

Do tej pory rzeczywiście dopływając do Mstowa były pewne trudności, na rozwidleniu rzeki trzeba była ominąć wysepkę – była tu trudna do pokonania kaskada, jeśli ktoś nie czuł się na siłach po prostu musiał na wysokości dawnego młyna przenieść kajak brzegiem rzeki. I właśnie to miejsce zostało kilka dni temu udrożnione. Udało się usunąć część pali i konstrukcji po spiętrzeniu wody przy starym młynie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj