Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Spektakl pt. “Atrakcyjny pozna panią…” już w piątek 14 października!

Facebook Twitter

Jeszcze niedawno bez specjalnego skrępowania używano określeń “stara panna” czy “stary kawaler”. Dziś, w dobie poprawności, te same osoby nazywamy singlami. Stary kawaler był pośmiewiskiem, a stara panna obiektem żartów. Do singli zaś przylgnęło bezpieczne określenie “samotnych z wyboru”.

“Atrakcyjny pozna panią” nie jest komedią o singlach po japońsku, grecku, czy żydowsku. Jest prawdziwą, polską, historią o Stasiu – starym, wiejskim, kawalerze, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Daje prasowy anons i kłamie w nim ile wlezie. Podaje się za przystojnego i majętnego biznesmana, mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości mieszka w rozpadającej się chałupie i sama uroda Stasia pozostawia wiele do życzenia. Marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych pismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty.

W miłosnych rozterkach, dzielnie wspiera Stasia jego wierny druh – Rysio, wieloletni przyjaciel i kompan “do szklanki” . Stasio zaś wspiera dobrym słowem i doświadczeniem Wojtka – młodego sołtysa, nieszczęśliwie zakochanego w jakiejś tam Mariolce. Mija kilka dni i anons przynosi zaskakujący skutek: do wsi przyjeżdża piękna, młoda, dziewczyna, wyglądająca jak prawdziwa dama…

I dopiero teraz zaczynają się prawdziwe kłopoty i prawdziwe kłamstwa.

Spektakl odbędzie się w Akademickim Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej. Zaplanowano dwa przedstawienia, o godz. 17:00 oraz 20:00. Bilety dostępne w kasie ośrodka oraz na www.kupbilecik.pl Obsada: Sylwester Maciejewski, Mikołaj Roznerski, Adriana Kalska, Tomasz Sapryk, Elżbieta Jarosik oraz Olga Borys.

Po więcej informacji o spektaklu zapraszam na http://www.marekrebacz.pl/atrakcyjny-pozna-pania/

atrakcyjny2

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021