StartKultura

Spektakl „Przez park na bosaka” 3 października w Częstochowie!

A kiedy uczucie zostaje zalegalizowane i zamienia się w instytucję zwaną małżeństwem? Wtedy z czasem robi się… zabawniej!

Corie i Paul są małżeństwem z sześciodniowym stażem. Siódmego dnia, bynajmniej nie odpoczywają, tylko wprowadzają się do swojego pierwszego wspólnego gniazdka, które jak się później okazuje jest dalekie od ideału. Zima jest pierwszym źródłem nadciągających problemów młodego małżeństwa. Okazuje się bowiem, że kaloryfer w mieszkaniu jest zimny, jak zimne nóżki, a nóżki są zimne, ponieważ w suficie jest dziura, wielkości szybu windy towarowej. Tyle, że windy przecież nie ma!

Na dodatek w takich okolicznościach okazuje się, że Corie i Paul skrajnie się od siebie różnią! On jest rozważny, ona romantyczna. On odpowiedzialny, jak na prawnika przystało, ona uroczo naiwna, bez specjalnie skonkretyzowanych planów na, bez wątpienia radosną, przyszłość. Czy w trudnej codzienności takie przeciwieństwa wypracują język kompromisu, aby siłą miłości pokonać dzielące ich różnice?

Neil Simon jest najczęściej wystawianym dramaturgiem na świecie i jedynym żyjącym pisarzem, który na Broadwayu ma teatr swojego imienia. Jako pierwsza uznanie przyniosła mu właśnie sztuka „Przez park na bosaka”, którą rozsławiły takie gwiazdy jak Robert Redford, czy Jane Fonda.

Sztuka ujmuje energią aktorów, pomysłowym scenariuszem, a przede wszystkim świetnym kontaktem z publicznością.

Obsada:
– Corie Bratter – Marta Żmuda Trzebiatowska
– Paul Bratter – Kamil Kula
– Ethel Banks – Ewa Wencel/ Ewa Ziętek
– Victor Velasco – Grzegorz Wons/ Marek Siudym
– Instalator – Maciej Kujawski

Zapraszamy już 3 października 2015r. do Filharmonii Częstochowskiej.
Spektakl odbędzie się o godzinie 16:00 i 19:00.

Bilety do nabycia na stronie Teatru Kwadrat www.teatrkwadrat.pl, kasie Filharmonii Częstochowskiej i w sieci salonów EMPiK.  Ceny biletów: 75zł, 95zł, 110zł

Serdecznie zapraszamy!

przez-park-na-bosaka

Zostaw komentarz