Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Specjalny kalendarz Hospicjum Częstochowskiego. To cegiełka pomocy z obrazami Bartosza Frączka

Facebook Twitter

Już można nabyć kalendarz Hospicjum Częstochowskiego. Stanowi on cegiełkę, która wesprze placówkę i jej codzienne potrzeby. Co roku kalendarz ozdabiają inne prace. Były fotografie znanych ludzi, zdjęcia artystyczne.

Teraz swojego malarstwa użyczył na potrzeby wydawnictwa artysta Bartosz Frączek.

Dagmara Jarosik: Mamy już kalendarz na rok 2023m, jest to IX edycja naszego kalendarza charytatywnego – „Hospicjum sztuką życia, sztuką jest pomagać”. W tym roku na kartach naszego kalendarza są niesamowite prace artysty-malarza, nauczyciela akademickiego Bartosza Frączka. Celem jest poprawienie  jakości życia naszych najmłodszych pacjentów. Hospicjum boryka się z różnymi trudnościami finansowymi, także każda pomoc jest bardzo potrzebna.

Jak mówi Dagmara Jarosik z częstochowskiego Hospicjum, dzięki temu, że możemy obejrzeć 12 malarskich prac, kalendarz na 2023 rok znów ma szczególny charakter:

Dagmara Jarosik: Osoby znane i lubiane, cenione w świecie sztuki. Artysta w swojej ponad 25-letniej karierze zawodowej zrealizował już 100 wystaw indywidualnych oraz 250 zbiorowych w galeriach na całym świecie. Ostatnie jego sukcesy mogą państwo zobaczyć na wystawach w USA, Meksyku, a nawet Japonii. Zapraszam i zachęcam, żeby zobaczyć, zapoznać się ze sztuką Bartosza Frączka, ponieważ jest niezwykle kolorowo.

Kalendarz „Hospicjum Sztuką Życia” od lat cieszy się dużą popularnością. W dużej mierze dzięki niemu idea opieki hospicyjnej trafia do coraz szerszego grona osób. Pieniądze jakie uda się zebrać za sprawą kalendarza będą przeznaczone na hospicjum dziecięce:

Anna Kaptacz: Potrzeby hospicjum dziecięcego stale są bardzo duże. Trzeba zakupić i powtarzać stale zakupy sprzętu medycznego, sprzętu ortopedycznego. Przed nam są takie zadania jak poprawa warunków mieszkaniowych niektórych dzieci. Zdarza się, że musimy przeprowadzić drobny remont, czasem duży remont miejsca, gdzie przebywa chore dziecko. Na te cele potrzebujemy stale środki pieniężne

– dodaje Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023