Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Specjalny dyżur telefoniczny ZUS

Facebook Twitter

Oddział ZUS w Częstochowie zorganizuje specjalny dyżur telefoniczny dla osób w wieku 67 lat. Chodzi o mieszkańców z rocznika 1953 na wcześniejszej emeryturze i przepisy pozwalające na ponowne ustalenie jej wysokości.

W niektórych przypadkach może oznaczać to wzrost emerytury nawet o kilkaset złotych. Dotyczy to ponad 2,5 tysiąca osób na terenie Częstochowy i okolic…

Takie obliczenie będzie możliwe, gdy prawo do emerytury wcześniejszej ustalone zostało na wniosek złożony przed 1 stycznia 2013. Zapraszamy osoby urodzone w 53 roku do udziału w dyżurze telefonicznym, żeby dowiedzieć się o swoją sytuację. Pracownik ZUS wyjaśni, czy w naszym przypadku jest szansa na wyższe świadczenie oraz, czy aby je uzyskać trzeba złożyć wniosek czy też ZUS zrobi to za nas i przeliczy świadczenie bez dodatkowych dokumentów.

Rzecznik ZUS w regionie Beata Kopczyńska, poleca zainteresowanym dyżur specjalistów w środę, 16 grudnia, w godz. od 11.00 do 13.00. Konsultacje i porady odbędą się pod nr tel. 34 368 91 34. Warto wiedzieć, że nie zawsze trzeba składać odpowiedni wniosek do ZUSu.

Przeliczeniu z urzędu będą również podlegały renty rodzinne przyznane uprawnionym członkom rodziny po tych osobach. Osoby te nie będą musiały składać żadnego wniosku. ZUS przeliczy świadczenie po upływie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli po 11 stycznia. Natomiast osoby z rocznika 1953, które do tej pory nie składały wniosku o emeryturę w wieku powszechnym, muszą złożyć taki wniosek jeśli chcą mieć wyliczoną emeryturę bez pomniejszania.

Mówiła rzeczniczka zakładu Beata Kopczyńska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021