Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Specjalną infolinię w związku z zagrożeniem epidemicznym uruchomił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Facebook Twitter

Od 7:30 do 20:00 można zadzwonić pod dwa numery telefonów, pod którymi udzielane są informacje na temat realizowanych działań na rzecz mieszkańców Częstochowy.

Informuje Małgorzata Mruszczyk dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie:

Mieszkańcy Częstochowy, czy osoby które korzystają z pomocy MOPS-u, mogą dowiedzieć się o formach pomocy jakie są oferowane w mieście dla osób potrzebujących, czy to starszych, zależnych, objętych kwarantanną, bo tutaj MOPS również koordynuje tymi pracami związanymi z pomocą osobom, które pozostają w kwarantannie. Jest tych osób sporo ale to się bardzo dynamicznie zmienia, ponieważ niektórzy kończą kwarantannę, inne zaczynają.

Numery telefonów podzielone są na rejony…

Podzielone są oczywiście na rejony, ale oczywiście nie trzeba się kierować rejonizacją. Numer telefony 695 025 068 oraz 502 699 730. Pod tymi numerami dyżurują pracownicy, którzy udzielą odpowiedzi w temacie osób potrzebujących pomocy.

– dodaje Małgorzata Mruszczyk, która przypomina, że budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. P.O.W jest zamknięty. Nie oznacza to jednak, że MOPS zawiesił działalność:

Mamy zamknięte oddziały, ale po wcześniejszym umówieniu telefonicznym gdy sprawa jest pilna, wówczas z zachowaniem środków bezpieczeństwa, obsługujemy taką osobę.

Raz jeszcze apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli nie musicie – nie wychodźcie z domu.

Tel. 695 025 068 – Rejonowy Zespół Pomocy Społecznej Nr 1
Tel. 502 699 730 – Rejonowy Zespół Pomocy Społecznej Nr 2

Numery telefonów są czynne w godzinach 7:30 – 20:00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj