Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sobotnie zawody szpadzistów w Konopiskach

Facebook Twitter

Kilkuset młodych zawodników będzie rywalizować w sobotę i w niedzielę w Mistrzostwach Polski Młodzików w szpadzie.

fot. Pexels/ Pixabay

Zawody odbędą się w Konopiskach, bez udziału publiczności i oczywiście z uwzględnieniem reżimu sanitarnego..

Tak, Gmina Konopiska otrzymała zaszczytne miano – możliwość organizacji Mistrzostw Polski Młodzików w szpadzie. Impreza odbędzie się 17 i 18 października na gminnej hali sportowej. Obostrzenia to oczywiście brak możliwości udziału publiczności w wydarzeniu. Sama impreza potrwa przez weekend i zawodnicy będą w ścisłym reżimie sanitarnym, nawet członkowie ich rodzin będą od nich odseparowani w osobnym obiekcie. 

– jak mówi Marcin Kowalski dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach, zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach będą odseparowani nawet od swojego sztabu szkoleniowego, wszystko po to aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Zdrowie jest najważniejsze.

Będą badani przed wejściem na obiekt, będzie im również mierzona temperatura. I tutaj akredytacje będą bardzo wnikliwie przyznawane każdemu zawodnikowi.

Proszę powiedzieć, czy relacja, skoro publiczność nie będzie mogła zobaczyć tych zawodów na żywo, będzie prowadzona np. w internecie?

Planujemy, aby online każdy mógł obejrzeć te wydarzenie. Będzie transmisja prowadzona zarówno na facebooku Gminnego Centrum Kultury w konopiskach, jak i poprzez stronę internetową Polskiego Związku Szermierki. 

Z Marcinem Kowalskim rozmawiała Katarzyna Fica. Organizatorem imprezy w Konopiskach jest między innymi Polski Związek Szermierczy oraz WLKS Kmicic z Częstochowy. Trzymamy kciuki za młodych szpadzistów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj