Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sobota i niedziela z Mistrzostwami Polski w Taekwondo w Hali Sportowej Częstochowa

Facebook Twitter

Weekend ze wschodnimi sztukami walki zapowiada się w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. Na matach rywalizacja w taekwon-do na mistrzowskim pułapie.

fot. Pixabay

Wydarzenie poleca Klub Sportowy Orient.

Zbigniew Pawlak: 28. Mistrzostwa Polski w Taekwondo dla wszystkich grup wiekowych, zapraszamy w najbliższy weekend. Razem będzie około 600 osób. Ostatnio na zawodach w październiku mieliśmy 480, także widać, że kluby nabierają tężyzny, wracają po pandemii powoli do sił. Grupy dzieci młodszych, dzieci i młodzików to są konkurencje walk, ale również konkurencje sprawnościowe na szybkość, na skoczność. W niedzielę mamy kadetów, juniorów, seniorów, gdzie już będzie mocniejszy kontakt, ostrzejsze walki.

Jak mówi Zbigniew Pawlak z częstochowskiego klubu, który propaguje wschodnie sztuki walki, mistrzostwa to też okazja, by poznać techniki tego sportu i przekonać się, że taekwond-do jest dla każdego, bez względu na wiek:

Zbigniew Pawlak: Będą również konkurencje techniczne. Taekwondo jest o tyle ciekawym sportem, że ma wiele różnych twarzy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jako gospodarze będziemy reprezentować największą ilość osób. Mamy swoją siedzibę w Częstochowie. Zapisujemy dzieci już od 3 roku życia do nieograniczonego wieku. Jeżeli ktoś by chciał spróbować swoich sił, to zapraszamy

– zachęca Zbigniew Pawlak z klubu Orient. Mistrzostwa Polski w Taekwondo zagoszczą w Hali Sportowej Częstochowa w sobotę i niedzielę (21-22.05).

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj