Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śniegu nie ma, ale jest za to góra śmieci, czyli o tym jak wygląda częstochowski krajobraz po zimie

Facebook Twitter

"Góry śniegu zniknęły, a naszym oczom ukazały się... góry śmieci"- piszą do nas Mieszkańcy z różnych dzielnic Częstochowy.Trzeba jednak pamiętać, że butelki, papierki czy maseczki, które zaśmiecają chodniki, ulice i trawniki- nie przyleciały z kosmosu.

Ktoś je tam wyrzucił:

Radio Jura: Czy po zimie jest duży nieporządek na ulicach ?

Ogromny nieporządek na ulicach, po prostu jakby nic się nie działo, jakby w ogóle ekip sprzątających nie było.

Chodniki chodnikami, zieleń zielenią, ale stan dróg, teraz dopiero idąc tak naprawdę wszystko widać tak czarno na białym. papiery, butelki plastikowe, ale czego jest najwięcej, to małych buteleczek – małpeczek po alkoholu. Teraz to wyszło – jak małe przebiśniegi.

Za czysto to tu nie jest. Przydałoby się to posprzątać.

Zaraz znowu śnieg spadnie i będzie to samo. 

Tu jest potworny syf, przystanki pełne niedopałków.

Zaśmiecone ulice po zimie, to nie tylko problem Częstochowy. Śmieci psują krajobraz niemal każdego miasta, większego i mniejszego. To nie oznacza jednak, że tak ma pozostać. Jest brudno- trzeba posprzątać. Robimy tak w domu czy garażu- tą samą zasadę trzeba zastosować na miejskich ulicach, chodnikach i skwerach…o tym mówił w poniedziałek (3.01.) w popołudniowym programie Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych:

My sprzątamy zielone pasy przy chodnikach, przy jezdniach, tereny placów głównych w Częstochowie, czyli plac Biegańskiego, plac Daszyńskiego. Od kwietnia prawdopodobnie przejmiemy też Stary Rynek, który jest teraz remontowany. Tam sprzątamy. Mamy umowę z wykonawcą, który raz dziennie jest zobowiązany je sprzątać, raz dziennie też musi sprzątnąć kosze przystankowe, tym że w centrum miasta robimy to dwa razy dziennie, bo wiadomo, że przystanki w centrum miasta są uczęszczane dużo częściej niż w innych dzielnicach. W tej chwili mamy odpowiednich wykonawców. Według nas naprawdę to fajnie działa. Myślę, że po latach pan redaktor powinien zwrócić na to, że odpady nie pojawiają się znikąd – ktoś je tam pozostawia, tudzież wyrzuca.

Cały czas możecie zabrać głos w dyskusji. Czekamy na wasze komentarze.
Zadzwoń do nas 34 389 89 89.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj