Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śniadanie Wielkanocne od Adullam dla potrzebujących w innej formie

Facebook Twitter

Wielkanoc nie może odbyć się bez świątecznego śniadania - także tego organizowanego w Częstochowie dla najuboższych. "Choć czas mamy trudny, pełen ograniczeń, to pewne tradycje pozostają niezmienne", mówi Anna Klim-Jaworska z Fundacji Adullam.

Wielkanocne smaki świata
fot. IppikiOokami / pixabay.com

Tym razem adresaci takiego wsparcia nie spotkają się przy stole. Do potrzebujących trafią paczki żywnościowe.

Tegoroczne śniadanie wielkanocne odbędzie się tradycyjnie w Wielką Sobotę 11 kwietnia w siedzibie fundacji Adullam przy Krakowskiej 34. To właśnie tego dnia, od godziny 12 rozpocznie się wydawanie paczek, część będzie rozwożona do osób, które w tym czasie nie mogą wychodzić z domu.

Fundacja Chrześcijańska Adullam i Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie” jak każdego roku, organizują świąteczne śniadanie dla potrzebujących. Jak zawsze zaplanowano je na Wielką Sobotę. Forma będzie inna, ale idea niesienia pomocy się nie zmieni. Akcja odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – zapewniają organizatorzy.

Posiłek na miejscu zjedzą tylko ci, których sytuacja życiowa nie pozwala im na jego zjedzenie w domu. Ze względu na obecną sytuacją musieliśmy zmienić formę śniadania, miejsce jego spożycia ale nie zmieniły się podstawowe wartości, które temu towarzyszą ani osoby, które są w to zaangażowane.

– powiedziała nam Anna Klim-Jaworska z częstochowskiej fundacji Adullam.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj