Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

SMS Raków przedłuża rekrutację

Facebook Twitter

Młodzi piłkarze muszą jeszcze poczekać, nie tylko na wznowienie treningów, ale też na wzięcie udziału w testach sprawnościowych, które dadzą im jednocześnie możliwość nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego RKS Raków Częstochowa.

Ze względu na pandemię koronawirusa i zagrożenie epidemiczne na terytorium Polski, nabór do I klasy Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2020/2021 został przedłużony.

Musieliśmy przedłużyć terminy rekrutacji, bo 28.04 miały odbyć się testy. Te oczywiście nie mogą się odbyć. Przedłużyliśmy termin składania dokumentów do 12 maja. Termin testów kompetencji oraz testów sportowych uzależniony jest od tego, kiedy będziemy mogli się z kandydatami spotkać na stadionie RKS-u Raków.

Rekrutacja potrwa do 12 maja 2020 roku do godziny 12:00, mówi dyrektor SMS RKS Raków Maciej Strożek. Lista uczniów, którzy zostaną ostatecznie przyjęci do I klasy LO SMS na rok szkolny 2020/2021, zostanie ogłoszona najpóźniej 25 sierpnia 2020 roku. Na ten moment w SMS-ie uczy się 94 sportowców. Pytaliśmy jak w tej chwili funkcjonuje szkoła:

Funkcjonujemy na tyle, na ile to możliwe (…). Pierwszy ruch jaki wykonaliśmy jeżeli chodzi o stronę sportową, to wręczenie indywidualnych rozpisek treningowych oraz wskazania do treningów technicznych. Dodatkowo wszyscy zawodnicy spotykają się na portalach gdzie rozmawiają na temat taktyki i gdzie analizują mecze zespołu z ligi mistrzów.

Od 4 maja nastąpi udostępnienie boisk i miejsc uprawiania sportu na otwartej przestrzeni, w tym orlików i boisk, gdzie będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób – poinformował w sobotę 25.04 premier Mateusz Morawiecki. Do tego czasu młodzi piłkarze SMS Raków będą trenować indywidualnie.

Czekamy na decyzje odgórne, czy będziemy mogli spotykać się w grupach 5 może 6 osobowych, od poniedziałku (04.05.), od momentu kiedy nasi uczniowie mogą samodzielnie wychodzić z domu, bo są to uczniowie, którzy ukończyli już 13-sty rok życia. Oczywiście podkreślamy kwestie ostrożności jak środki ochronne, maseczki, ale już mogą zacząć wykonywać treningi tlenowe, poza miejscem zamieszkania.

– mówił Maciej Strożek, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków Częstochowa. Rozmawiała Katarzyna Fica.

Szkoła wszystkich chętnych zachęca do pobrania dokumentów, wypełnienia ich i przesłania w podanym terminie na adres: sekretariat.sms@rksrakow.pl. Niezbędne formularze, potrzebne do rekrutacji, kandydaci mogą znaleźć TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj