Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Służby miejskie i placówki w gotowości do walki z koronawirusem

Facebook Twitter

W Częstochowie przypadków zakażenia koronawirusem jak dotąd nie stwierdzono, ale miasto jest w pełnej gotowości na wypadek pojawienia się takiego przypadku.

fot. leo2014 / pixabay.com

W szpitalach wdrażane są specjalne procedury, m.in. przygotowane zostały izolatki. W gotowości są także służby miejskie:

Oczywiście zachowana jest wszelka ostrożność i wszelkie niepokojące przypadki są dokładnie analizowane i kierowane na oddziały zakaźne by przeprowadzić specjalistyczne badania. Służby ze sobą współpracują. Sanepid na bieżąco nadzoruje i zbiera informacje, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w swojej strukturze posiada Oddział Zakaźny. Tam są dwa łóżka są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia i to miejsce jest najważniejszym oddziałem w zakresie diagnostyki koronawirusa.

– jak mówi Grażynka Stramska-Świerczyńska, naczelnik Wydziału Zdrowia, odpowiednie procedury wdrożył również Szpital na Zawodziu, poradnie zdrowia i stacja pogotowia ratunkowego. Wszystko odbywa się we współpracy z Sanepidem.

Wszystkie służby wprowadziły procedury specjalne, procedury postępowania. Przy SOR-ze w Miejskim Szpitalu Zespolonym powstała wydzielona izolatka i osoby z podejrzeniami, zgłaszające się tam, są izolowane i ewentualnie przewożone na Oddział Zakaźny (…).

Najważniejsze objawy koronawirusa to: duszność, kaszel i wysoka temperatura powyżej 38 stopni, jak mówią specjaliści w tym momencie najważniejszy pozostaje reżim sanitarny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj