Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Służbowy pies pomógł znaleźć nielegalne papierosy. Wpadł mieszkaniec powiatu częstochowskiego

Facebook Twitter

Handel wyrobami tytoniowymi z przemytu wciąż kwitnie, potwierdzają śląscy celnicy.

Dzięki działaniom Izby Administracji Skarbowej w Katowicach przy udziale przeszkolonego psa, udało się przechwycić na naszym terenie znaczne ilości nielegalnych papierosów:

Anna Hanke-Hetmaniok: Funkcjonariusze przeszukali w godzinach porannych jedną z posesji znajdującą się na terenie powiatu częstochowskiego. W tym przeszukaniu towarzyszyła im labrador Sonia, która wysłuchała nielegalne wyroby tytoniowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 70 tys. sztuk papierosów różnych marek o wartości rynkowej, ponad 50 tys. zł i 5 kilogramów tytoniu do palenia o wartości rynkowej blisko 4 tys. zł bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zatrzymali na miejscu 63 letniego mężczyznę, którym od dłuższego czasu interesowały się służby Celno-Skarbowe.

– mówi rzecznik śląskiej izby Anna Hanke-Hetmaniok. Za takie przestępstwo można trafić za kratki, albo zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych grzywny. Jak przypominają celnicy, sąd w podobnych sprawach może też wymierzyć obie kary łącznie:

Anna Hanke-Hetmaniok: Zatrzymanemu mężczyźnie zostają przedstawione zarzuty o przestępstwo skarbowe. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków blisko 90 tys. zł. Przypominamy, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.

– informowała rzecznik kartowickiej Izby Celno-Skarbowej – Anna Hanke-Hetmaniok.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024