Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ślusarz spieniężył klucze

Facebook Twitter

Wraca temat metalowego serca, do którego mogliśmy wrzucać niepotrzebne kluczyki. Akcja przez kilkanaście miesięcy prowadzona była na Placu Biegańskiego.

Teraz przyszedł moment, że wszystkie kluczyki zostały policzone, zważone i spieniężone ale więcej o tym – pomysłodawca akcji częstochowski ślusarz Jan Łaczmański.

Jedne klucze są z jakiejś straży miejskiej, z Gliwic, z Zawiercia, z Myszkowa klucze są. Łącznie tych kluczy mosiężnych, bo ja to wszystko przebrałem, 190 kilogramów. Oddałem to na złom i jest cena 12 złotych 50 groszy za kilogram. Jak przeliczyłem, to wychodzi z tego 2200 z groszami. Te kluczyki już są oddane a pieniądze do końca roku prześlę na Klinikę Budzik.

Kwota trafi do fundacji Ewy Błaszczyk.

Zrobiłem im zdjęcie, tego serca i zbiórki tych kluczy. Oni są zadowoleni z każdego grosza. Fundacja Akogo Ewy Błaszczyk cały czas działa, dzieci się budzą, rodzice są szczęśliwi i to jest najważniejsze. Cały czas akcja trwa, ludzie zbierają te kluczyki. My mamy kilka punktów tu w Częstochowie i w każdym z tych punktów dorabiania kluczy są pudełka, w których zostawia się stare, niepotrzebne klucze.

Metalowe serce sprzed Ratusza zostało usunięte, ale zbiórka prowadzona jest nadal. Także zakochani nadal mogą zawieszać swoje kłódki. Metalowe duże charakterystyczne serce – znajdziecie przy ul. Drogowców 15.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj