Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Słoneczne” dotacje dla Częstochowy

Facebook Twitter

Dotacje w ekologiczne rozwiązania cieszą się rosnącym zainteresowaniem, a Częstochowa właśnie uruchamia nowy unijny projekt w tym zakresie. Na takie działania i zmiany w mieście udało się pozyskać ponad 5 mln złotych. Dzięki temu częstochowianie na montaż urządzeń do produkcji energii ze źródeł odnawialnych: instalacji solarnych, pomp ciepła czy fotowoltaiki mogą otrzymać nawet 75% wartości całej inwestycji.

O projekcie mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

To kolejne działania które mają wpisywać się w walkę z niską emisją. Miasto chce udzielić takich dotacji ok. 250 częstochowskim rodzinom, które będą gotowe zamontować odnawialne źródło energii w domu. Na skutek problemów ze smogiem minionej zimy zainteresowanie wzrasta. Częstochowski magistrat cały czas przyjmuje interesantów którzy chcą ubiegać się o dofinansowanie.

Szacuje Andrzej Szczerba, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Częstochowy. Pierwszeństwo w uzyskaniu dotacji będą miały te osoby, które równocześnie zdecydują się na likwidację u siebie np. starego paleniska. Montaż instalacji ma być prowadzony w tym i przyszłym roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj