Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śląskie. Inwestuje w Talenty – czekają marszałkowskie stypendia dla uczniów szkół średnich

Facebook Twitter

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach VII edycji projektu „Śląskie. Inwestujemy w Talenty”. Dzięki niemu wybitni uczniowie „techników” czy „ogólniaków” mogą ubiegać się o stypendia Marszałka Województwa Śląskiego w wysokości 5 tysięcy złotych.

fot. sanja gjenero - sxc.hu

Najważniejszym kryterium jest wysoka średnia ocen na świadectwie, najlepiej 5,51 albo wyższa:

Adam Markowski: Po pierwsze trzeba dobrze się uczyć. To nie jest takie proste. Jest to stypendium dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Dodatkowe kryteria, które mogą pomóc w zdobyciu stypendium to tytuł laureata lub finalisty konkursu o zasięgu co najmniej wojewódzkim lub olimpiady co najmniej drugiego stopnia. to są te, które są premiowane. Wszystkie przedmioty traktowane są jednakowo. Punkty dodatkowo otrzymują uczniowie niepełnosprawni.

Powiedział nam Adam Markowski – dyrektor zamiejscowego, częstochowskiego biura Urzędu Marszałkowskiego. Wnioski można składać drogą elektroniczną, bądź stacjonarnie, są przyjmowane od kandydatów do stypendiów także w Częstochowie:

Adam Markowski: Można w wersji papierowej do naszego biura pozamiejscowego i można zrobić to osobiście, jeśli ktoś chce uzyskać potwierdzenie w pokoju nr 127, bądź też do skrzynki podawczej bez wchodzenia do budynku. Jest też oczywiście zalecana forma elektroniczna.

Aby ubiegać się o stypendium trzeba dopełnić formalności. Jakie dokumenty należy złożyć w swoim wniosku?

Adam Markowski: Jest potrzebny wniosek o przyznanie stypendium, świadectwo szkolne wydane w poprzednim roku szkolnym i podpisane oświadczenie kandydata na opiekuna dydaktycznego stypendysty. To są rzeczy, które są potrzebne do złożenia takiego wniosku.

Informował Adam Markowski z częstochowskiej delegatury Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024