Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śląski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych zakażonych

Facebook Twitter

Poniżej publikujemy popołudniowy raport władz wojewódzkich dotyczący niedzielnych (19.04.), potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie Śląska.

fot.geralt/pixabay.com
Groźnego wirusa wykryły badania laboratoryjne próbek pobranych od: 3 mieszkańców Chorzowa (kobieta w średnim wieku i 2 mężczyzn w średnim wieku), 2 mieszkańców Żywca (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkanki w średnim wieku z powiatu żywieckiego, 12 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najmłodszy 8, najstarszy 61), mieszkanki Mikołowa w średnim wieku, 3 mieszkańców Częstochowy (2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku oraz nastolatka), 2 mieszkańców Sosnowca (kobieta i mężczyzna w sile wieku) oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu kłobuckiego. W szpitalu zakaźnym w Raciborzu hospitalizowany jest starszy mieszkaniec Żywca.
Dwóch kolejnych mieszkańców wygrało walkę z koronawirusem: 64-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego był przez ostatnie ponad dwa tygodnie hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Tychach – wdrożone leczenie przyniosło efekt. Ujemne wynikły przyniosły także badania próbek pobranych od 52-letniej mieszkanki Cieszyna, która dochodziła do zdrowia w swoim domu pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarza zakaźnika.

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj