Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śląska Kurator Oświaty o feriach

Facebook Twitter

Ponad pół miliona dzieci i młodzieży rozpoczęło wczoraj (04.01) dwutygodniowe ferie. W województwie śląskim odnotowało zaledwie 3 obozy szkoleniowe i 277 zgłoszeń półkolonii dla 8 tysięcy osób. Oznacza to, że ponad 490 tysięcy uczniów spędzi ten czas w domu.

fot. FotoRieth/ Pixabay

Mówi Urszula Bauer Śląski Kurator Oświaty:

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju będą miały niewątpliwie zupełnie inny charakter. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniowie spędzą ferie zimowe głównie w domach. W województwie śląskim do bazy wypoczynku wprowadzono 277 zgłoszeń półkolonii dla blisko 8000 uczestników.

Tam gdzie są organizowane półkolonie przestrzegać trzeba specjalnych procedur opracowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego:

Zgodnie z wytycznymi na cele półkolonii mogą być przeznaczone sale świetlicowe, sale dydaktyczne, gimnastyczne – wszystkie takie pomieszczenia, które zapewniają zachowanie dystansu społecznego, ponieważ minimalna przestrzeń w sali nie może być mniejsza niż 4m2 na jedną osobę. Jedna grupa uczestników półkolonii zgodnie z wytycznymi może przebywać w wyznaczonej stałej sali pod opieką jednego stałego wychowawcy. W grupie może przebywać do 12 uczestników. Rodzice mogą przyprowadzać na półkolonie wyłącznie dzieci bez objawów chorobowych. Mają również obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust. 

Co ciekawe, dopuszczane jest tylko spożywanie posiłków przynoszonych z domu. Śląskie Kuratorium Oświaty zapowiada kontrole półkolonii i obozów szkoleniowych. Ferie potrwają do 17 stycznia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj