Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śląska Izba Lekarska czeka na lekarzy ochotników

Facebook Twitter

Śląska Izba Lekarska zaapelowała do medyków, którzy nie są czynni zawodowo o włączenie się w pomoc i wsparcie kadrowe szpitali. To prośba do lekarzy różnych specjalizacji którzy mogą zgłosić się do pracy, niekoniecznie w szpitalach jednoimiennych czy oddziałach zakaźnych.

fot. DarkoStojanovic/ pixabay.com

Z powodu licznych przypadków obowiązkowej kwarantanny w placówkach regionu są drastyczne niedobory personelu.

To głównie osoby, które oczywiście nie wychowują dzieci do lat 18-stu, to nie mogą być kobiety w ciąży, to nie mogą być osoby po 60-tym roku życia. Zależy nam na tym, aby zgłaszali się lekarze, którzy wyrażają zgodę na oddelegowanie w miejsca gdzie nie ma bezpośredniego zagrożenia tak dużego jak w szpitalach zakaźnych, ale gdzie zaczynają występować braki personelu, co może powodować paraliż pracy szpitali.

– mówi dr Tadeusz Urban, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej. Potrzebni są lekarze – ochotnicy, którzy podejmą w szpitalach pracę w czasie epidemii. Szczególnie, że wielu pracujących w szpitalach jest przeciążonych obowiązkami. Stworzona zostanie lista chętnych lekarzy, na razie izba czeka na odzew osób nie pracujących w zawodzie. Lekarze-ochotnicy nie tylko mają zostać wyposażeni w pakiet środków ochrony indywidualnej, ale tez objęci specjalnym ubezpieczeniem.

Każdy lekarz, który chce pomóc i wesprzeć może taką deklarację zgłosić. Chcielibyśmy przede wszystkim uniknąć w ten sposób administracyjnego wezwania, oddelegowania pod pewnego rodzaju przymusem ze strony władz wojewódzkich – bo takie uprawnienia im przysługują. Chcielibyśmy aby z korzystać z tych ochotników i to stąd taki apel. Nie wiem jaki będzie odzew. Wojewodzie przedstawiłem oczekiwania personelu medycznego, dzisiaj wszyscy chcą czuć się bezpiecznie.

– jak dodaje prezes Okręgowej Rady Lekarskiej dr Tadeusz Urban, w województwie jest nawet kilka tysięcy osób, adresatów takiego apelu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj