Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śląska administracja skarbowa instruuje kierowców: za przejazd autostradą płacimy e-biletem i aplikacją

Facebook Twitter

Od 1 grudnia koniec ze szlabanami dla kierowców na państwowych autostradach. Zmienia się system poboru opłat za przejazd po płatnych odcinkach, a ponieważ jako kierowcy przemierzamy również autostrady A2 i A4, z informacją dla mieszkańców naszego regionu występuje Śląska Administracja Skarbowa.

fot. slaskie.kas.gov.pl

Z aplikacji e-TOLL PL BILET będzie można korzystać już od 1 grudnia tego roku. Instalacja i korzystanie z aplikacji nie wymagają rejestracji w systemie e-TOLL. Pobieranie i korzystanie z aplikacji e-TOLL PL BILET jest bezpłatne. Użytkownik może opłacić w aplikacji e-bilet autostradowy korzystając z karty płatniczej lub za pośrednictwem płatności BLIK. Aplikacja e-TOLL PL BILET pozwala na zakup e-biletu autostradowego 60 dni przed planowanym przejazdem.

System e-TOLL zastąpi funkcjonujący do 30 listopada manualny system poboru opłat. Jako przestarzały odchodzi do lamusa. Co najważniejsze, przejazd przez miejsca poboru opłat będzie odbywał się na autostradach bez konieczności zatrzymywania przed szlabanem, mówi Grażyna Kmiecik ze śląskiej KAS.

Użytkownik powinien zachować do kontroli zakupiony e-bilet autostradowy. Można w trakcie kontroli pokazać na ekranie urządzenia mobilnego. Aplikacja pozwala na zakup kilku e-biletów autostradowych. W celu zakupu e-biletu autostradowego użytkownik podaje punkt początkowy i punkt końcowy trasy oraz datę i godzinę planowanej podróży.

Od 1 grudnia br. za przejazd nie zapłacisz już u inkasenta w kiosku a właśnie poprzez aplikację i kupując autostradowy e-bilet. Informacją na temat służy kierowcom administracja skarbowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj