Śląscy strażacy wracają do domów. Pomagali gasić pożar w Puszczy Solskiej
Kompania Gaśnicza SOŁA zakończyła działania w Puszczy Solskiej w woj.lubelskim. Strażacy wracają do macierzystych jednostek .

Szacowany czas czytania: 00:38
Śląscy strażacy – brali udział w gaszeniu potężnego pożaru w Puszczy Solskiej

Jak informuje Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowa śląskiego komendanta PSP
W skład kompanii weszło 83 strażaków i 21 samochodów, w tym tzw. magistrale wodne, czyli systemy zaopatrzenia wodnego na duże odległości, tworzony z węży gaśniczych, na potrzeby wielkopowierzchniowych pożarów np. lasów, gdzie kluczowe znaczenie ma ciągłe i intensywne dostarczanie wody.
Działania śląskich strażaków polegały na zbudowaniu 3 km magistrali przez las oraz gaszeniu zarzewi ognia.
