Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skrzyżowanie w Al. NMP otwarte. W środę (09.06) zamknięcie połowy w Al. JPII

Facebook Twitter

Majowych terminów nie udało się dotrzymać, bo zabrakło dostaw materiałów potrzebnych drogowcom. Teraz jednak znamy nowy terminarz na przebudowie w centrum miasta. Aleje Najświętszej Maryi Panny na skrzyżowaniu z linią tramwajową zostały wreszcie otwarte.

Skrzyżowania al. NMP z al. Wolności i Kościuszki, ul. Jasnogórskiej z al. Kościuszki i Armii Krajowej oraz ul. Orzechowskiego przy dworcu. 8 czerwca we wtorek na swoje stałe trasy przez al. NMP i ul. Orzechowskiego przy Dworcu PKS wrócą autobusy MPK, które podczas zamknięcia skrzyżowań jeździły objazdami

– przekazał nam Maciej Hasik, rzecznik częstochowskiego MPK. Będzie jednak w wakacje więcej utrudnień komunikacyjnych, bo przed nami od 9 czerwca częściowe zamknięcie przejazdu przez tory w al. Jana Pawła II.

W środę częściowo zamknięty zostanie przejazd przez torowisko w ciągu al. Jana Pawła II – to DK46. Zamknięta zostanie jezdnia północna od strony Tysiąclecia, 4 pasy ruchu, ruch na wprost w al. Jana Pawła II, kierunek Wieluń, oraz w lewo i prawo w al. Armii Krajowej, w kierunku Centrum i Tysiąclecia odbywać się będzie po dotychczasowych lewoskrętach, co znacznie wydłuży czas przejazdu przez skrzyżowanie. Ruch w przeciwną stronę, kierunek DK1 będzie odbywał się bez zmian.

Jak informuje MPK i wykonawca prac, skrzyżowanie z torami ma być przebudowane w dwóch etapach. Kierowcy, którzy DK46 przejeżdżają tylko przez Częstochowę powinni jednak wybrać obwodnicę autostradową. W mieście będzie ciasno. A ile potrwają utrudnienia?

Wspomniane zamknięcie północnej części przejazdu przez torowisko w al. Jana Pawła II potrwa około miesiąca. Termin ten może wydłużyć się o kolejny miesiąc w przypadku konieczności przebudowy sieci wodociągowej, co wyjaśni się po odsłonięciu elementów znajdujących się pod skrzyżowaniem. Po zakończeniu prac na północnej stronie skrzyżowania roboty a wraz z nimi zamknięcie dla ruchu przeniosą się na drugą stronę przejazdu

– dodaje rzecznik MPK w Częstochowie. I jeszcze ważna informacja dla pasażerów autobusów. Komunikacja od wtorku w tym rejonie będzie mieć objazd i pominie fragment trasy przez al. Jana Pawła II:

8 czerwca we wtorek w związku z częściowym zamknięciem dzień później przejazdu przez torowisko w al. Jana Pawła II autobusy MPK kursujące pierwotnie w ciągu al. Jana Pawła II, zostaną skierowane do odwołania w obu kierunkach na trasy objazdowe.

Autobusy z al. Jana Pawła II swoje kursy zrealizują przez al. Najświętszej Maryi Panny. Wykonawcy prac zapowiadają, że wszystkie utrudnienia na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Kościuszki z Jana Pawła przy Energetyku mają zakończyć się do 20 sierpnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj