Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skrzynka zaufania w Blachowni. To środek kontaktu dla doświadczających przemocy w rodzinie

Facebook Twitter

Niedzielne marsze przeciwko przemocy otworzyły kolejną dyskusję na temat właściwego reagowania na zjawisko, ochrony dzieci i skutecznego przeciwdziałania.

Budżet Obywatelski w Blachowni

Manifestacje odbyły się w Częstochowie i w wielu większych i mniejszych miastach w kraju. Gminy reagują na wiele sposobów, by poradzić sobie z problemem. W Blachowni, koło Częstochowy uruchomiono „skrzynkę zaufania”.

To anonimowa skrzynka zaufania dla osób doświadczających przemocy w rodzinie. Uruchomił taką usługę zespół interdyscyplinarny przeciwdziałający zjawisku przemocy na terenie miasta i gminy, przy lokalnym MOPS-ie. Fachowcy piszą: jeżeli doświadczasz przemocy, jesteś jej świadkiem lub sprawcą, potrzebujesz pomocy. Trzeba reagować, zgadzają się wszyscy zaangażowani w projekt. Wystarczy napisać list, informację, podać do siebie kontakt i wrzucić taką wiadomość do skrzynki zaufania.

Można pozostać anonimowym, ale sygnał trafi do właściwych osób. Każde takie zgłoszenie ma być odpowiednio potraktowane. Do skrzynki zaufania będzie zaglądał uprawniony pracownik socjalny, wszystko po to aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i zapobiegać przemocy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024