Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra zagra w Niepołomicach z Puszczą, Raków podejmie Pogoń Szczecin

Facebook Twitter

Przed kibicami kolejny weekend piłkarskich emocji z udziałem drużyn z naszego miasta. Już dzisiaj (05.11) w ramach 16 kolejki Fortuna 1 ligi Skra Częstochowa zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. W niedzielę (07.11) w 14 kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa na stadionie przy Limanowskiego zmierzy się z Pogonią Szczecin.

Skra Częstochowa uda się na kolejny mecz wyjazdowy podbudowana ostatnim triumfem ze Stomilem Olsztyn. Piątkowi rywale podopiecznych Jakuba Dziółki to ekipa nieobliczalna, od kilku sezonów wbrew opinii „fachowców” plasująca się w środkowych rejonach tabeli. Aktualnie drużyna Puszczy Niepołomice z 15 punktami zajmuje 14 miejsce w ligowej tabeli, mając 2 punkty straty do naszych piłkarzy. Wynik spotkania może mieć duże znaczenie w kontekście walki o utrzymanie obu ekip. Początek meczu o godzinie 18:00.

Podopiecznych trenera Marka Papszuna czeka z kolei w niedzielę bardzo trudne zadanie. Pogoń Szczecin to jeden z głównych faworytów do miejsca na podium w tym sezonie. Drużyna od kilka sezonów konsekwentnie budowana jest przez trenera Kostę Runjaica i z roku na rok notuje spore postępy. Pod wodzą niemieckiego trenera rozwinął się talent 18-letniego Kacpra Kozłowskiego, który stał się czołowym zawodnikiem reprezentacji Polski. W ekipie „Portowców” czołowe role odgrywają były kadrowicz Kamil Grosicki, Michał Kucharczyk, Kamil Drygas czy Rafał Kurzawa. Aktualnie Pogoń jest 3 tabeli PKO Ekstraklasy, mając na koncie 25 punktów, tyle samo co Raków. Pamiętajmy jednak, że nasi piłkarze mają do rozegrania zaległy mecz z Górnikiem Zabrze. Początek niedzielnego starcia o godzinie 15:00.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj