Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra wygrała z Widzewem!

Facebook Twitter

Niespodzianka w Częstochowie. W meczu 6 kolejki 2 ligi (25.08) Skra Częstochowa pokonała faworyzowany Widzew Łódź 1:0! Gola na wagę 3 punktów zdobył w 60 minucie Piotr Nocoń.

Mecz wzbudził spore zainteresowanie kibiców piłki nożnej w Częstochowie, którzy licznie stawili się na stadionie przy Loretańskiej. Spotkanie nie rozczarowało i toczone było w dosyć szybkim tempie, mimo panującego upału (mecz rozpoczął się o 16.00). Widzew, który „na papierze” był faworytem spotkania od początku atakował, Skra próbowała swoich sił głównie w kontratakach. O sile ofensywnej łodzian decydował najbardziej doświadczony Marcin Robak, były król strzelców Ekstraklasy. W 35 minucie gospodarze mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia, ale Mariusz Holik nie wykorzystał rzutu karnego. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
W drugiej połowie gra się wyrównała, a w 60 minucie po akcji lewą stroną boiska gola dla Skry zdobył Piotr Nocoń. Od momentu objęcia przez gospodarzy prowadzenia Widzew rzucił się do ataku, ale poczynania gości z każda minutą były coraz bardziej nerwowe i niedokładne.
Skra dowiozła jednobramkowe prowadzenie do końca i odniosła zasłużone, drugie zwycięstwo w tym sezonie. Gratulujemy!

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 lipca 2020