Skra remisuje z Garbarnią 4:4 i zagra w barażach o 1 ligę! Ogromne emocje w Krakowie!

Niesamowitą dramaturgię miało sobotnie (12.06), wyjazdowe spotkanie Skry Częstochowa z Garbarnią Kraków, które decydowało awansie do baraży o 1 ligę. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, kibice zobaczyli aż 8 bramek, a o wyniku zdecydował gol napastnika Skry, Kamila Wojtyry, z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Bramka ta przedłużyła szanse Skry na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Przed tym spotkaniem obie ekipy miały tyle samo punktów, Garbarnia potrzebowała wygranej, a Skrze wystarczał remis, pod warunkiem porażki lub remisu Stali Rzeszów z Lechem II Poznań. Stal przegrała 0:2 więc remis częstochowian w Krakowie okazał się „zwycięski”.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, w 11 minucie po dobrym pressingu i skutecznym odbiorze piłki przez piłkarzy Garbarni, gola na 1:0 zdobył Jakub Górski. W 26 min. Skra wykonywała rzut wolny z lewej strony boiska, po dośrodkowaniu piłka trafiła do Mariusza Holika, a ten z najbliższej odległości pokonał golkipera gości Aleksandra Kozioła. W 39 min. kapitalnym zagraniem do Wojtyry popisał się Lucjan Klisiewicz, a napastnik Skry wykorzystał to zagranie i było 2:1 dla „Skrzaków”. Sędzia do 1 połowy doliczył 4 minuty, w których zobaczyliśmy jeszcze 2 gole. Najpierw Garbarnia wyrównała – po zamieszaniu w polu karnym Skry skutecznym strzałem popisał się Michał Fidziukiewicz. Dosłownie w ostatniej sekundzie 1 połowy kapitalnym uderzeniem z ponad 30 metrów popisał się Wojtyra i na przerwę częstochowianie schodzili prowadząc 3:2.

Druga część meczu w większości należała jednak do gospodarzy. Najpierw w 58 min. wyrównującego gola (po rykoszecie) dla Garbarni zdobył Fidziukiewicz, a w 78 min. po podaniu z lewej strony boiska bramkarz Skry Mikołaja Biegańskiego pokonał Błażej Radwanek. Skra przegrywała 3:4 i dążyła do zdobycia wyrównującej bramki. Najpierw świetną interwencją po strzale Piotra Noconia w 89 min. popisał się bramkarz gospodarzy, potem w doliczonym już czasie gry w polu karnym Garbarni faulowany był Titas Milasius i sędzia wskazał na „11” metr. Piłkarze i kibice Garbarni mieli ogromne pretensje do arbitra, ale powtórki telewizyjne ewidentnie wykazały, że nasz piłkarz był faulowany. Rzut karny pewnie wykorzystał Wojtyra, kompletując w ten sposób „hat-tricka” i zapewniając Skrze remis i awans do baraży o 1 ligę. Rywalem naszej drużyny będzie Chojniczanka Chojnice.