Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Ladies zmierzy się z Resovią Rzeszów w Pucharze Polski

Facebook Twitter

Meczem 5 rundy Pucharu Polski kobiet z Resovią Rzeszów (23.11) zakończą tegoroczną rywalizację piłkarki Skry Ladies Częstochowa. Podopieczne duetu trenerskiego Marta Mika - Patryk Mrugacz awans do 5 rundy uzyskały w ubiegłą środę (13.11), kiedy to pokonały Wandę Kraków 2:0. Sobotni rywal będzie na pewno trudniejszy - Resovia aktualnie zajmuje 5 miejsce w I lidze kobiet (grupa południowa).

fot. www.facebook.com/Skra.Ladies.Czestochowa

Już sam awans do tej fazy rozgrywek o Puchar Polski jest sukcesem. Również zmagania ligowe Skry Ladies w rundzie jesiennej należy również uznać za udane. Nasze piłkarki aktualnie zajmują 3 miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 22 punktów. Do prowadzącej Bielawianki Bielawa częstochowianki tracą 3 punkty, a do drugiej ekipy AZS II Wrocław tylko 2 oczka. Jest to na tyle istotne, bo tylko dwie pierwsze drużyny – na skutek reorganizacji rozgrywek – utrzymają się w lidze (trzecia ekipa zagra w barażu).

O podsumowanie postawy piłkarek Skry Ladies w dotychczasowych zmaganiach poprosiliśmy trenera drużyny, Patryka Mrugacza:

Co czeka jeszcze nasze piłkarki w najbliższym czasie?

G.S.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020