Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Ladies Częstochowa zainauguruje nowy sezon

Facebook Twitter

W najbliższą niedzielę (16.08) swoje rozgrywki zainauguruje nowa, zreformowana piłkarska II liga kobiet. Na początek Skra Ladies Częstochowa jedzie do Łodzi na mecz z tamtejszym SMS III.

Nasze piłkarki, po reformie 2 ligi, trafiły do grupy zachodniej. W przedsezonowych sparingach Skra Ladies min. uległa ROW Rybnik  0:2, zremisowała z SWD Wodzisław 3:3.

Chcemy w każdym meczu walczyć o 3 punkty, z każdą drużyną zagrać tak, żeby na drugi dzień spojrzeć w lustro i wiedzieć, że zrobiliśmy wszystko co do nas należało. Jeśli chodzi o rozgrywki, w których bierzemy udział tej 2, ligi to z czterech 2. lig stworzyły się dwie z podziałem na wschód i zachód. My się z tego powodu cieszymy, ponieważ poziom tych rozgrywek skacze do góry i będzie lepszy poziom jeśli chodzi o drużyny a co za tym idzie ciekawsze rozgrywki i na pewno fajny poziom rozwoju dla naszych zawodniczek. 

– zapowiada trener Patryk Mrugacz. Przygotowania do sezonu, z powodu pandemii, wyglądały nieco inaczej niż w poprzednich latach…

Wiadomo był okres epidemii i było troszeczkę inaczej jeśli chodzi o nasze przygotowania. Pomimo, że była przerwa i zawodniczki miały indywidualne rozpiski to wiadomo, że wróciły do klubu w innej formie niż zastaliśmy to wcześniej. Było dużo pracy nad tym, żeby wróciły na odpowiedni poziom i teraz pracujemy już pod kątem rozgrywek od pięciu tygodni, został nam ten ostatni tydzień przed rozgrywkami. Zespół jest w niezłej formie fizycznej. Natomiast dużo pracy jeszcze nas czeka jeśli chodzi o organizację naszej gry i zawodniczki, które musimy wkomponować do zespołu. 

Skra Ladies w tym sezonie, to także ważne zmiany w samym zespole…

Na dzisiaj mamy siedem zawodniczek nowych, które z nami trenują. Część z nich jest oficjalnie przedstawiona jako nasze zawodniczki z pozostałą grupą. Czekamy jeszcze na oficjalne ogłoszenie. Natomiast status wychodzi na 0. Siedem zawodniczek od nas odchodzi i siedem przychodzi, ale jeśli mamy spojrzeć na to, czy zyskaliśmy, czy straciliśmy to na pewno dużo jakości do nas dołączyło i ten zespół będzie silniejszy niż w poprzednich latach.

Już dziś trzymamy kciuki za udaną inaugurację sezonu. A mówił jeden z trenerów drużyny Patryk Mrugacz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj