Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Częstochowa zagra decydujący mecz o awans do baraży. Przeciwnikiem Garbarnia Kraków

Facebook Twitter

W meczu ostatniej, 38 kolejki eWinner 2 ligi piłkarze Skry Częstochowa zagrają w sobotę (12.06) na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Będzie to pojedynek decydujący o awansie Skry do baraży o 1 ligę. Szansę ma także Garbarnia, dlatego mecz zapowiada się pasjonująco. Transmisję z meczu przeprowadzi TVP Sport, początek spotkania o godzinie 12:00.

Po 37 kolejkach Skra zajmuje w tabeli 6 miejsce, ostatnie dające prawo gry w barażach. Częstochowianie zgromadzili do tej pory 51 pkt., tyle samo co sobotni rywal naszej drużyny. Zwycięzca tej konfrontacji zagra więc w barażach. Szansę na awans ma jeszcze zajmująca 8 miejsce, z dorobkiem 50 pkt. Stal Rzeszów, która awansuje w przypadku zwycięstwa w ostatnim meczu (z Lechem II Poznań) i remisu pomiędzy Skrą i Garbarnią. Jeśli rzeszowianie nie pokonają ekipy z Poznania to Skrze wystarczy remis z Garbarnią, w pierwszym meczu bowiem częstochowianie wygrali 1:0 i mieliby lepszy bilans bezpośrednich spotkań.
W pewnym momencie tego sezonu Skra wydawała się pewniakiem do gry w barażach, drużynę nawiedził jednak kryzys, który sprawił, że o wszystkim zadecyduje ostatni mecz. Trzymamy kciuki za naszą drużynę!

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj