Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Częstochowa z nowym trenerem zaczyna walkę w Pucharze Polski

Facebook Twitter

W meczu rundy wstępnej Totolotek Pucharu Polski Skra Częstochowa podejmie w najbliższą niedzielę (09.08) na własnym boisku Stal Stalową Wolę. Częstochowianie przystąpią do tego meczu z nowym szkoleniowcem, a "smaczku" spotkaniu dodają oskarżenia o próbę korupcji skierowane pod adresem Skry ze strony działaczy Stali.

Nowym trenerem Skry Częstochowa został w ostatni czwartek (06.08) Marek Gołębiowski. 40-letni szkoleniowiec pochodzi z Piaseczna, ostatnio pracował w Dolcanie Ząbki. Jako piłkarz występował na poziomie ekstraklasy i pierwszej ligi, kilka sezonów spędził również w Grecji.
Na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Pawła Ścieburę, który przed zakończeniem ostatniego sezonu przeszedł do KS Jastrzębie (1 liga).

Niedzielne spotkanie w Pucharze Polski będzie miało poza sportowy podtekst. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu dziennikarz portalu tvn24.pl Szymon Jadczak ujawnił, że działacze Stali Stalowa Wola mieli otrzymać propozycję od „osoby związanej ze Skrą” (nie wiadomo o kogo chodzi): 2 mln. złotych za wycofanie się Skry Częstochowa z rozgrywek 2 ligi i „oddanie” miejsca Stali Stalowa Wola. Skra w zakończonym niedawno sezonie zajęła 14 miejsce, Stal Stalowa Wola miejsce 15 co oznaczało spadek klasę rozgrywkową niżej. Stal już wcześniej próbowała uratować swoje miejsce w lidze „przy zielonym stoliku”, wnioskując do PZPN o powiększenie liczby drużyn rywalizujących w 2 lidze, argumentując to panująca pandemią COVID-19. Do tej pory światła dziennego nie ujrzały żadne dowody w tej sprawie i całą „aferę” można chyba traktować jako kolejną rozpaczliwą próbę uratowania 2-ligowego bytu przez drużynę ze Stalowej Woli. Skra Częstochowa wydała oświadczenie w tej sprawie, zaprzeczając takim działaniom. Pełną treść oświadczenia możecie przeczytać tutaj: http://ks-skra.pl/2020/08/01/oswiadczenie-zarzadu-klubu/

Początek meczu w niedzielę (09.08) o godzinie 16.30 na stadionie przy ul. Loretańskiej. Klub udostępnił na to spotkanie 130 biletów, do nabycia tylko przez internet: https://bilet.pax.pl/kat/-2/10835/

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj