Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Częstochowa wygrała finał baraży i awansowała do 1 ligi. To największy sukces w historii klubu.

Facebook Twitter

W finałowym meczu baraży o awans do Fortuna 1 ligi rozegranym w sobotę (19.06), piłkarze Skry Częstochowa wygrali na wyjeździe z KKS Kalisz 3:0 i w przyszłym sezonie zagrają o klasę rozgrywkową wyżej. Tym samym piłkarze Skry osiągnęli największy sukces w 95-letniej historii klubu.

Po wyeliminowaniu Chojniczanki Chojnice przed naszymi piłkarzami pojawiła się ogromna szansa na wywalczenie awansu. Szansa została wykorzystana, Skra w całym meczu w Kaliszu była drużyną lepszą i pewnie zwyciężyła 3:0. Gole dla naszej drużyny zdobywali Lucjan Klisiewicz w 13 min., Maciej Kazimierowicz w 65 min. i Dawid Niedbała w 81 min.
Przed sezonem wielu ekspertów widziała w Skrze drużynę walczącą o utrzymanie, tym czasem częstochowianie okazali się rewelacją rozgrywek i wywalczyli awans. Przez większą część sezonu „Skrzacy” plasowali się w czołówce tabeli. W połowie kwietnia przyszedł jednak kryzys. Kilka porażek z rzędu spowodował, że kierownictwo klubu zakończyło współpracę z trenerem Markiem Gołębiewskim. Zastąpił go duet Konrad Gerega – Jacek Rokosa, którzy doprowadzili częstochowian do Fortuna 1 ligi.
Całemu klubowi – piłkarzom, trenerom i zarządowi należą się wielkie słowa uznania za ten sukces, osiągnięty przy jednym z najniższych budżetów w eWinner 2 lidze i minimalnym wsparciu ze strony władz miasta Częstochowy.

KKS Kalisz – Skra Częstochowa 0:3 (0:1)

0-1 Lucjan Klisiewicz 13’ asysta Pietraszkiewicz
0-2 Maciej Kazimierowicz 65’
0-3 Dawid Niedbała 81’ asysta Nocoń

KKS: Molenda, Gawlik, Maćczak (Majewski), Borecki, Kendzia, Hołota, Gordillo Benitez, Radzewicz, Łuszkiewicz (Kamiński Ż), Putno (Mickevics), Zawistowski (Mączyński)

Skra: Biegański, Brusiło, Sadowski, Holik, Napora, Nocoń, Kazimierowicz (Warnecki), Pietraszkiewicz (Niedbała), Noiszewski, Klisiewicz (Gołębiowski), Wojtyra (Milasius)

GRATULUJEMY!

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj