Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Częstochowa utrzymała się w 2 lidze, mimo porażki ze Stalą Rzeszów

W meczu ostatniej, 34 kolejki 2 ligi piłkarze Skry Częstochowa przegrali na wyjeździe ze Stalą Rzeszów aż 0:4 (0:2), ale dzięki porażce Stali Stalowa Wola nasi piłkarze utrzymali się w lidze.

Mimo bardzo dobrej rundy wiosennej w swoim wykonaniu, Skra do ostatniej kolejki nie była pewna utrzymania. W meczu w Rzeszowie już po 15 minutach przegrywała 0:2 z drużyną Stali, która walczyła o awans do fazy play-off. Podopieczni trenera Jacka Rokosy nie byli w stanie zdobyć bramki, tracąc w drugiej połowie kolejne 2 gole. Przy porażce nasi piłkarze musieli czekać na rozstrzygnięcia na innych boiskach. Na nasze szczęście Stal Stalowa Wola przegrała u siebie z Pogonią Siedlce 0:3 i to drużyna ze Stalowej Woli dołączyła do Elany Toruń, Legionovii i Gryfu Wejcherowo, które już wcześniej spadły klasę rozgrywkową niżej. Awans do 1 ligi wywalczyły drużyny Górnika Łęczna i Widzewa Łódź. Trzecią drużynę do awansu wyłonią play-offy, w których zagrają GKS Katowice, Bytovia Bytów, Resovia Rzeszów i Stal Rzeszów.
Skra Częstochowa może przygotowywać się do kolejnego sezonu w 2 lidze. Gratulujemy!