Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Częstochowa skorzysta z szansy gry w II lidze, jest na to zgoda PZPN

Facebook Twitter

Mimo spadku Skra Częstochowa zagra jednak w II lidze. Do klubu trafiło zapytanie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, odnośnie do możliwości zajęcia miejsca w tabeli rozgrywek zamiast zespołu, który wycofał swój udział.

skra Częstochowa
fot.Skra Częstochowa

Skra Częstochowa skorzysta z szansy gry w II lidze

Wyjaśnia rzecznik Skry:

Bartłomiej Jejda: Możemy oficjalnie potwierdzić, że nasz klub wystartuje w sezonie 2024/2025 w rozgrywkach Betclic 2. Ligi. Zgodnie z regulaminem zajmiemy miejsce Raduni Stężyca, która kilka dni temu wycofała się z rozgrywek. Ponieważ Skra zajęła w ubiegłym sezonie 15 miejsce, pierwsze niedające prawa gry w następnym sezonie na tym poziomie ligowym, to właśnie nasz klub otrzymał oficjalne zapytanie ze strony PZPN-u, czy jest gotowy zająć miejsce w rozgrywkach drugiej ligi w najbliższej kampanii.

Zgodnie z zasadami uzupełniania klas rozgrywkowych Skra Częstochowa znajdzie dla siebie miejsce w rozgrywkach Betclic 2. Ligi. Decyzja na tym etapie przygotowań do sezonu wpływa na organizację okresu przygotowawczego i na planowanie meczów sparingowych. Słowem – czas ucieka:

Bartłomiej Jejda: Jako że uzyskaliśmy licencję uprawniającą do gry w drugiej lidze piłkarskiej, nic nie stoi na przeszkodzie w podjęciu tego wyzwania. Dlatego też jako klub podjęliśmy decyzję o przystąpieniu w sezonie 2024/2025 do rozgrywek Betclic 2. Ligi. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że stojące przed nami zadanie nie jest łatwe, musimy zmagać się z presją czasu, którego do startu rozgrywek pozostało bardzo niewiele, jednak kiedy mamy jasność, na którym poziomie ligowym zagramy, możemy toczyć konkretne rozmowy zarówno z zawodnikami, jak i sztabem szkoleniowym.

Na dniach mają zapaść decyzje, które będą związane z budową kadry na sezon piłkarski 2024/25, dodaje rzecznik Bartłomiej Jejda.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024