Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Częstochowa rozpoczęła akcję crowdfundingową. Wszystko po to, by sfinalizować prace

Facebook Twitter

Skra Częstochowa rozpoczęła akcję crowdfundingową. Grający w 1 lidze zespół próbuje jak najszybciej wrócić na swój stadion. Póki co zmuszony jest grać w Bełchatowie.

fot. ks-skra.pl/stadion

Klub szukał możliwości sfinansowania ostatniego etapu modernizacji na miejskim obiekcie.

Daniel Flak: Crowdfunding, czyli tzw. finansowanie społecznościowe to świetne rozwiązanie, dzięki któremu można także zwiększyć identyfikacje kibiców ze Skrą Częstochowa. Aktualnie na Lorecie trwa gruntowny remont, instalowana jest certyfikowana, podgrzewana murawa, oświetlenie, modernizacja dotyczy także budynku klubowego, w którym powstaną niezbędne do funkcjonowania na poziomie Fortuna 1. Ligii pomieszczenia. Mam na myśli chociażby stanowisko dowodzenia czy stanowisko VAR. Inwestycja jest wykonywana także z myślą o adeptach naszej akademii oraz występującego na poziomie 1. Ligii zespołu kobiet

– sytuację przedstawia Daniel Flak, rzecznik Skry. Celem jest zapewnienie stadionowi przy Loretańskiej wszystkich wymogów stawianych przed obiektami pierwszoligowymi. Pracy jest jeszcze sporo.

Daniel Flak: Znaczącą część inwestycji, która ma na celu dostosowanie stadionu przy ul. Loretańskiej do wymagań podręcznika licencyjnego PZPN pokrywają środki pozyskane z Narodowego Funduszu Polski Ład. Modernizacja obejmuje m.in. instalacje certyfikowanej, podgrzewanej murawy czy dostosowanie oświetlenia do bieżących wymagań. Z kolei środki na remont budynku klubowego zostały pozyskane z budżetu obywatelskiego. Budowa trybun i infrastruktury okołostadionowej to ostatnia, ale bardzo istotna część modernizacji i właśnie dlatego klub rozpoczął akcję crowdfundingową, która ma na celu pozyskanie niezbędnych do realizacji inwestycji środków.

Klub szuka inwestorów, akcjonariuszy, osób, które w ten sposób zechcą się zaangażować w rozwój Skry Częstochowa. Osoby, które zdecydują się na wsparcie klubu mogą liczyć na wiele niespodzianek i przywilejów, dodaje rzecznik Daniel Flak.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024