Skra Częstochowa przerwała fatalną passę i zremisowała z Ruchem Chorzów

W meczu 18 kolejki Fortuna 1 ligi rozegranym w sobotę (12.11) w Bełchatowie, Skra Częstochowa zremisowała z Ruchem Chorzów 1:1 (1:0). Tym samym częstochowianie przerwali fatalną serię 8 ligowych porażek z rzędu.

Trybuny stadionu w Bełchatowie, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa Skra licznie wypełnili kibice z Chorzowa. Ruch, który przed tym spotkaniem znajdował się na 3 miejscu w tabeli był faworytem tego meczu i od początku częściej utrzymywał się przy piłce.”Skrzacy” skutecznie się bronili, a w doliczonym czasie pierwszej połowy spotkania objęli prowadzenie. Na indywidualną akcję zdecydował się Jan Flak, który minął piłkarza gości i idealnie podał do Adama Olejnika, który zdobył gola dla Skry.

W drugiej połowie chorzowianie dążyli do wyrównania, częstochowianie starali się skutecznie kontrować. Jedna i druga drużyna miała swoje okazje, jednak w końcówce szczęście uśmiechnęło się do drużyny Ruchu. W 93 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gospodarzy Szymon Szymański. W 6 minucie doliczonego czasu gry, po zamieszaniu w polu karnym Skry sędzia podyktował rzut karny dla gości, który na bramkę zamienił Daniel Szczepan.

Mecz zakończył się chyba sprawiedliwym remisem 1:1, chociaż zwycięstwo podopiecznych Jakuba Dziółki było bardzo blisko. Po tym meczu częstochowianie zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 15 punktów. Strata do bezpiecznego miejsca, gwarantującego utrzymanie jest jednak niewielka i o tym, czy Skra utrzyma się na ty m poziomie rozgrywek zdecyduje runda wiosenna.

Skra Częstochowa – Ruch Chorzów 1:1 (1:0) – Olejnik (45+3 min.) 1:0, Szczepan (90 + 6 min.) 1:1

Skład Skry: Szymkowiak, Brusiło, Szymański, Czajka, Flak (Gołębiowski), Olejnik, Babiarz (Sajdak), Lukoszek (Winiarczyk), Nocoń, Hilbrycht (Łukasiak), Kozłowski, Sangowski