Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Częstochowa oraz żeńska sekcja zespołu Skra Ladies przygotowują się do rundy wiosennej

Facebook Twitter

Klub w tym roku obchodzi 95-lecie istnienia, a ekipy z Loretańskiej na prezent kibicom chcą sprawić awanse. Zarówno nasi piłkarze, jak i piłkarki powalczą w swoich rozgrywkach o wejście z II do I lig.

Piłkarze Skry Częstochowa do sezonu przygotowują się już od 5 stycznia. Drużyna żeńska rozpoczęła te przygotowania tydzień później. Niestety nie pojedziemy na żadne obozy krajowe tudzież zagraniczne. Zarówno drużynie Marka Gołębiewskiego jak i drużynie Ladies musi wystarczyć ta infrastruktura, którą posiadamy przy ulicy Loretańskiej tudzież inne obiekty, z których nasz klub może korzystać w Częstochowie. Obie nasze drużyny rozegrają aż po osiem spotkań kontrolnych. Pierwszy sparing drużyny Marka Gołębiewskiego już za nami, w minioną sobotę Skra w trudnych zimowych warunkach pokonała aż 5:0 jedną z czołowych drużyn 4. grupy 3 ligi Wólczankę Wólkę Pełkińską.

Z kim w kolejnych sparingach zagrają Skra i Skra Ladies?

W najbliższą sobotę czas na rywala z 1. ligi. W Bełchatowie zagramy z tamtejszym GKSem. Później czekać nas będą jeszcze mecze z rezerwami Kowal, Polonią Bytom, ŁKSem Łagów, GKSem Jastrzębie, ŁKSem Łódź i Resovią Rzeszów. Jeśli chodzi o dziewczyny to pierwszy mecz kontrolny zagrają w najbliższą sobotę z chłopakami ze Skry z rocznika 2007, później jedziemy do Sosnowca, gramy także z SMSem Łódź, tak jak wspominałem łącznie 8 sparingów naszych dziewczyn.

Jakie cele stawia klub przed żeńską drużyną przed wznowieniem rozgrywek?

W przypadku dziewczyn ten cel nie może być inny jak tylko awans do 1. ligi. Skra Ladies Częstochowa, podopieczne trenera Patryka mrugacza i trenerki Marty Miki zajmują pierwsze miejsca, więc no mamy nadzieję, że ta pozycja zostanie utrzymana.

Jakie cele stawia klub przed męską drużyną przed wznowieniem rozgrywek?

Nasza męska drużyna, nasz pierwszy zespół również bardzo dobrze radził sobie w rundzie jesiennej, zajmujemy obecnie miejsce barażowe i gdyby to miejsce udało się utrzymać na koniec sezonu i powalczyć w barażach a awans do I ligi to oczywiście takiego zadania chcemy się podjąć, na razie drużyna się nie osłabia. Doszedł do nas młodzieżowy reprezentant Litwy Titas Milasius, także mamy nadzieję, że ta drużyna wiosną nie będzie spisywała się gorzej niż na jesieni.

Mówił Mariusz Rajek – rzecznik Skry Częstochowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj