Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra bezapelacyjnym zwycięzcą głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego

Facebook Twitter

Znamy wyniki głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Czas na pierwsze podsumowania. W tym roku można było wybierać spośród 410 zgłoszonych projektów zadań.

fot. ks-skra.pl/stadion

W głosowaniu wzięło udział ponad 20,5 tysiąca osób, które zdecydowały o tym, że w przyszłym roku zostaną zrealizowane 142 projekty – 135 dzielnicowych i 7 ogólnomiejskich. Największą ilość punktów – 20887 i zarazem zwycięzcą głosowania w zadaniach ogólnomiejskich otrzymał projekt zgłoszony przez Skrę Częstochowa. „Rozbudowa z nadbudową i przebudową budynku zaplecza sportowo-socjalnego” obiektu przy ulicy Loretańskiej , będzie zatem realizowana już w 2022 roku:

Kiedy we wtorek sprawdziliśmy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim, okazało się, że zadanie nr 264 zgłoszone przez nasz klub, potocznie nazwane Bazą dla Skrzaków, jest bezapelacyjnym zwycięzcą głosowania z liczbą punktów ponad 20 tys., ogarnęła nas wielka radość. W tym miejscu jesteśmy winni wszystkim Częstochowianom i Częstochowiankom ogromne słowa podziękowania. – wszystkim tym, którzy głosowali za naszym projektem, który będzie realizowany w przyszłym roku. To pokazuje tylko, że Skra Częstochowa jest ważna dla mieszkańców naszego miasta, że jest ważnym punktem na mapie Częstochowy

– podkreśla Mariusz Rajek rzecznik prasowy Skry Częstochowa. Szacowany koszt realizacji projektu to blisko 1 mln 200 tys. zł. Głosowanie w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie odbyło się między 10 a 30 września. W całości odbywało się na przeznaczonej do tego platformie online.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj