Skra awansowała do II ligi!

W sobotę (16.06.) skrzacy skutecznie zawalczyli w tym decydującym o awansie pojedynku. Pokonali rywala z Bielska-Białej 3:1 wracając do II ligi rozgrywkowej po 67 latach. Naszym największym rywalem był jednak zespół Ślęzy Wrocław z podobnym dorobkiem punktowym w tabeli, udało się dzięki wygranej uniknąć boju w barażach.

Mecz zaczął się już szczęśliwie dla naszych zawodników, mimo wyrównania przez przeciwnika w pierwszej połowie, w drugiej odsłonie Skra pokazała swoją formę, ostatecznie zdobywając drugą bramkę i podwyższając jeszcze przewagę do 3:1 trzy minuty przed końcem zasadniczego czasu gry. Dłużej niż samo spotkanie trwało fetowanie sukcesu częstochowskiego zespołu już po zakończeniu rozgrywek. Będziemy kibicować oczywiście też w kolejnym sezonie.