Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sklepowi złodzieje w rękach policji w Lublińcu

Facebook Twitter

Policjanci informują o zatrzymaniu trzech mężczyzn, którzy maja na koncie cztery kradzieże na terenie powiatu. Łupem złodziei był głównie alkohol, łączne starty to ponad 800 złotych. Trzydziestoparoletnim mężczyznom grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (16.01) w jednym z marketów na terenie Gminy Herby, policjanci lublinieckiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są mieszkańcami tej gminy. Jak ustalili mundurowi, jeden z nich ma 31 lat, a dwaj pozostali to 33-latkowie. W toku przeprowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że mężczyźni w krótkich odstępach czasu dokonali czterech kradzieży produktów w popularnym sklepie wielkopowierzchniowym, znajdującym się na terenie naszego powiatu. Łączna wartość zrabowanego towaru wynosiła ponad 800 zł. Zatrzymani podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Wczoraj lublinieccy kryminalni przeprowadzili z nimi wszystkie niezbędne czynności procesowe, w wyniku których, mężczyźni przyznali się do winy. Mieszkańcy Gminy Herby usłyszeli również zarzut dokonania kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu w Herbach. Dzisiaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublińcu, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Mężczyznom grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023