Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Składowiska niebezpiecznych odpadów. Kolejne zatrzymania policji w Częstochowie [WIDEO]

Facebook Twitter

Zatrzymania za składowanie niebezpiecznych odpadów. Częstochowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w ciągu dwóch ostatnich dni ujęli 9 osób z grupy, która organizowała nielegalny proceder.

fot.czestochowa.policja.gov.pl

Nielegalne odpady te z uwagi na swoje właściwości fizyko-chemiczne zagrażają ludziom i środowisku.

– podaje policja. Trzy kobiety i sześciu mężczyzn w wieku od 33 do 57 lat zostali zatrzymani na terenie województwa śląskiego, łódzkiego, opolskiego i świętokrzyskiego, grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

fot.czestochowa.policja.gov.pl

Asp. Daniel Zych: Trzy kobiety i sześciu mężczyzn w wieku od 33 do 57 lat, pięć z tych osób zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec pozostałej czwórki zastosowany został dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Dzięki współpracy z katowicką prokuraturą oraz Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Katowicach doprowadzono już do zatrzymania 57 osób. 26 z tych osób trafiło do aresztu, grozi im do 8 lat pozbawienia wolności

– mówi asp. Daniel Zych.

Pod koniec 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie powołana została tak zwana „grupa śmieciowa”, która zajmuje się zwalczaniem nielegalnego procederu składowania odpadów niebezpiecznych na terenie kraju. Policjanci wpadli na trop 14 nielegalnych składowisk w województwie śląskim, opolskim, mazowieckim i łódzkim.

fot.czestochowa.policja.gov.pl

Skrupulatna praca i ścisła współpraca z katowicką prokuraturą doprowadziły do tego, że do tej pory już 57 osób usłyszało zarzuty za transportowanie i składowanie groźnych dla życia i zdrowia substancji na terenie kraju. Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały też zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a 21 z nich trafiło do aresztu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024